مقابله با لابی ملایان در دادگاه فدرال واشنگتن

 

حسن داعی


hassan.dai@yahoo.com

www.iranianlobby.com

 

هموطنان عزیز،

اخیرآ "تریتا پارسی" و انجمن خودخوانده اش "شورای ملی ایرانیان آمریکائی" (NIAC) شکایت  حقوقی را بر علیه من در دادگاه فدرال واشنگتن اقامه کرده اند. پارسی در شکایت خود مدعی شده است که گزارشات تحقیقی و فعالیت های رسانه ای من به شخصیت و حیثیت اجتماعی وی آسیب رسانده و خود او نیز دچار اضطراب روحی و حقارت گشته است.

 

در طول یکسال گذشته جامعه ایرانیان مقیم آمریکا و شخصیتهای آکادمیک و شناخته شده و رسانه های میهن دوست ایرانی در تبعید، بطور مستمر وی را به چالش گرفته و در جلسات عمومی، نامبرده را مورد سوال قرار داده اند. در ژانویه گذشته، هنگامیکه تریتا پارسی برای سخنرانی به دانشگاه کانتیکت رفته بود، دکتر سیامک شجاعی، رئیس بخش اقتصاد این دانشگاه که یکی از اعضای شریف و مورد احترام جامعه علمی ایرانیان است، تریتا پارسی و ادعاهای وی را به چالش کشید. از فردای آنروز، شبکه تریتا پارسی با چاپ مقالات و مطالب توهین آمیز، وی را به "نژادپرستی" متهم نمود.

 

در فوریه امسال، وقتی "تریتا پارسی"  برای اولین بارقصد شرکت در یک گردهمایی عمومی جهت سخنرانی برای ایرانیان ساکن بورلی هیلز کالیفرنیا را داشت با اعتراض گسترده حضار مواجه گردید. بنابر گزارشات تصویری رسانه های ایرانی مقیم کالیفرنیا ، در روز برنامه در مقابل تعداد انگشت شمار حامیان وی، اکثریت مطلق شرکت کنندگان شامل حدودآ دویست ایرانی شریف با عقاید متنوع در محل کتابخانه بورلی هیلز و در بیرون سالن  گرد آمده بودند تا از وی در مورد رابطه با ملایان سوال کنند . البته تریتا پارسی ترجیح داد از سخنرانی خود چشم بپوشد. از فردای آنروز، هتاکی و لجن پراکنی علیه هموطنان و بخصوص مبارز حقوق بشری دکتر محمد پروین آغاز شد.

 

در طول یکسال گدشته، شورای "نایاک" و تریتا پارسی، همزمان و همزبان با برخی سایتهای بدنام آخوندی، با توسل به شانتاژ، تهدید، لجن پراکنی و استفاده از هر وسیله ممکن برای ساکت کردن همه آنانیکه با شبکه نفوذ حکومت ایران مقابله میکنند، تلاش بسیار کرده اند. اقدام جدید آنان در طرح شکایت حقوقی از خود من، نشانی از شکست سیاست های قبلی تهدید و شانتاژ غیرمستقیم آنان میباشد.

 

ظاهرآ، لابی ملایان با این تصور که مخارج سرسام آور وکیل و پروسه دفاع قانونی، ممکن است مرا به سکوت وادار کند و طبعآ رسانه های عمومی نیز با عبرت آموزی از این سرنوشت، سخن گفتن از شبکه لابی ملایان را به فراموشی خواهند سپرد، اقدام به طرح شکایت رسمی علیه اینجانب کرده است.

 

البته "تریتا پارسی" و دوستان صاحب منصب وی در داخل ایران اشتباه میکنند. چرا که نفرت از ملایان و به تبع آن، انزجار از دلالان رژیم آنچنان در جامعه ایرانیان تبعیدی و مهاجر، عمیق و ریشه دار است که بی تردید صحن این دادگاه را به صحنه دادخواهی مردم مظلوم ایران بر علیه ملایان حاکم و شبکه نفوذ آن در خارج از کشور و حامیان بین المللی آن تبدیل خواهند نمود.

 

 

 

اگرچه این پروسه قضائی در ایالات متحده بخاطر هزینه های کلان مالی آن، احیانآ ما را مواجه با محدودیتهایی خواهد کرد، ولی از طرف دیگر به ما این فرصت تاریخی را میدهد تا تریتا پارسی و روابط خاص وی با رژیم ایران را بطور جدی زیر ذره بین قرار دهیم و بسیاری از دربهای بسته را بگشاییم و در حد مقدورات، اشباح و دهلیزهای تاریکخانه لابی رژیم را در معرض  روشنگری و قضاوت عموم قرار دهیم. تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

 

تا آنجا که به من مربوط میشود، به همه هموطنان اطمینان میدهم که لحظه ای عقب نخواهم رفت و از این چالش جدید استقبال میکنم. در نامه های بعدی شما را در جریان دقیق تحولات مربوط به این پرونده خواهم گذاشت.

 

پیشاپیش از محبت و پشتیبانی همه شما هموطنان گرامی سپاسگزارم.

 

با کمال احترام-حسن داعی

 

 

 

 

 

آخرین مطالب 

© Copyright 2007 Political Articles. All rights reserved

No material from the Power and Interest News Report may be republished in any form without written permission.